Partneři

  • Naši partneři
  • Naši partneři
Obnova lávky pod Žernovem

 

 

PRVNÍ PARTNERSKÝ PROJEKT SPZBÚ

„Obnova lávky pod Žernovem“

 

Lávku pod Žernovem, za ratibořickým mlýnem, naposledy strhla velká voda z řeky Úpy  v červenci 1997. Původní turistická spojnice, která byla součástí mostních staveb, byla hojně využívána turisty i místními občany. Obnovena byla až po čtyřech letech, v roce 2001, a to díky partnerskému projektu Společnosti pro záchranu Babiččina údolí a Svazku obcí 1866.

 

Finanční prostředky na obnovu lávky sdružili: Ministerstvo pro místní rozvoj z Programu obnovy venkova; Svazek obcí 1866; Společnost pro záchranu Babiččina údolí (30 000,-Kč - výtěžek z benefičního divadelního představení uspořádaného 19.května 2001 v českoskalické sokolovně) a firma LOSENICKÝ, polygrafický závod, Nové Město nad Metují. Na novou lávku materiálem a dodávkou prací dále přispěli Lesy ČR, s. p.; Lesní společnost, a.s.; VCES Vodohospodářské stavby, a.s.; Stavby silnic a železnic, a.s.; všechny se sídlem v Hradci Králové, Lesy města Náchoda, spol. s.r.o.; KAMAT, spol. s.r.o. Nové Město nad Metují; Město Česká Skalice; BETOSTAV, Betonárka Zahořany; ZEPO Bohuslavice a.s.; SVS – Služby ve stavebnictví Malé Svatoňovice.

Lávku vzpěradlové konstrukce s věšadly vyprojektoval ing. Josef Hauck z České Skalice a z modřínového a dubového dřeva vyrobila firma MARATONSTAV, a.s., Úpice.

 

Lávka pod Žernovem je umístěna mezi Vilémovým a Bílým mostem v Ratibořicích. Je určena pouze pro pěší. Lávka je 22 metrů dlouhá a 4 metry široká, její průchozí šířka měří 1,3 metru. Po stranách je zakončena dřevěným schodištěm. Vlastníkem je obec Žernov a veřejnosti byla slavnostně předána do užívání 27.dubna 2002.

 

lavku_sebrala_povode_v_roce_1997_stav_jaro_2001

obnova_lavky_partnersky_projekt_SPZBU_a_svazku_obci_1866

dokonceni_projektu_podzim_2001